kondukto - Uygulama Güvenliği Test Orkestrasyonu Yazılımı

KONDUKTO NEDİR?

Kondukto, şirketlerde kullanılan birbirinden farklı uygulama güvenliği test araçları (SAST, DAST, IAST, SCA, CS vb) tarafından bulunan uygulama güvenliği araçlarını yöneten ve bunlarla ilgili eylemleri tek bir platformdan bütünsel olarak gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir zafiyet yönetimi ve orkestrasyonu platformudur.

Uygulama güvenliğine dahil olan manuel süreçleri ve DevOps'u, güvenlik açıklarının bulunmasından düzeltmeye kadar olan süreçte otomatik hale getirir ve organizasyonların DevSecOps dönüşümlerine kolay ve hızlı bir şekilde geçiş yapmalarına imkan verir.

KONDUKTO NASIL ÇALIŞIR ?

NEDEN KONDUKTO KULLANALIM?

Güvenlik Ekiplerinin Verimliliği

Kondukto, güvenlik ekipleri ile yazılım geliştirme ekipleri arasındaki koordinasyonu sağlayarak , ekstra bir otomatik AppSec ve/veya DevSecOps mühendisi gibi çalışarak performans ve verimliliği arttırır.

AppSec Araçlarının Karmaşası

AppSec test araçlarının çeşitliliği, farklı arayüzler oluşturarak karmaşık yaratır ve güvenlik mühendislerinin büyük oranda güvenlik açıklarını analiz etmek ve hangi uygulamaların gerçek tehdit oluşturduğuna karar vermelerini zorlaştırır. Kondukto, güvenlik mühendislerinin katma değerli işler yapmak için daha fazla zamana sahip olmalarını sağlamak için anında konsolide panolar ve bilgiler sunarak onların işlerini çok kolaylaştırır.

Yazılım Geliştirme ve Güvenlik Ekipleri arasındaki ayrışım

Uygulama yazılımında kod yazanlar ile siber güvenlikte çalışan uzmanların, gerek yetkinlikleri gerekse önceliklerinin farklı olması, özellikle Kod geliştirenlerin güvenlik açıklarının düzeltilmesi için salt Software kaynağına odaklanmaları Güvenlik bütünselliğinde risk yaratır. Kondukto bu olayı çözümler.

KONDUKTO ENTEGRASYONLARI?

Kondukto “on premise” veya “cloud” ortamında çalışmaktadır. Kurulumu sadece bir kaç dakika sürer ve Docker yapısı ile gerekli bileşenlerini başlatarak kendisini bir komutla sistem yöneticileri tarafından kontrol edilebilen bir işletim sistemi hizmeti olarak konumlandırır.

Ayrıca aralarına her geçen gün yenilerini eklediğimiz onlarca platform ile de entegrasyonları bulunmaktadır.

Kondukto Checkmarx’ın uluslararası teknoloji partneridir.
Daha detaylı bilgi için tıklayınız