Biz Kimiz?

IBM’in Türkiye’deki ilk Business-Partner’ı olan BYTE, Uluslararası bilgi birikimiyle, "bilgi güvenliği” alanlarında ileri teknolojik çözümler üretmek ve uygulamak üzere örgütlenmiştir. Günümüzde artık siber saldırılar klasik yöntemlerle gerçekleştirilmemektedir. Byte, dünyanın en gelişmiş IT security denetimi konusunda faaliyet gösteren “Codenomicon Cyber Security” ve RAPID7 firmalarının Türkiye temsilcisi olarak; bilinmeyen güvenlik açıkları denetim ve testlerinde dünya liderliğini de sürdürmektedir.

Yeni “Defensics” test platformu işletmeler ve kuruluşlar için en yüksek kalitede olası BT saldırılarına karşı önceden yapılan saldırı maksatlı güvenlik testlerini gerçekleştirmek için üstün “Fuzzing” yetenekleri geliştirmiştir. Fortune 500’de yer alan şirketler, ticari itibarlarını korumak ve BT tehditlerini azaltmak için “Codenomicon Defensics” çözümlerini tercih etmişlerdir.

Güvenlik test otomasyon tekniği "Fuzzing" denilen özgün yöntem ile uygulanmaktadır. “Defensics”, sistematik olarak geçersiz ve beklenmeyen verileri test maksatlı denetlenecek olan sistemlere yollayarak, piyasada bulunan tüm çözümlerden çok daha etkin bir şekilde yazılım hatalarını ve güvenlik açıklarını ortaya çıkartan mükemmel sonuçlar elde etmektedir.

Günümüz iş dünyasında kurumların en değerli sermayesi olan "Bilgi" nin korunması, denetlenmesi, risk analizlerinin gerçekleşmesi ve güvenlik açıklarının tespit edilmesi doğrultusunda kendi konusunda "lider" olmuş dünya şirketlerine hizmet veriyor olmaktan gururluyuz.

Uluslararası Sertifikalar ve Temsilcilikler

Bilgi Güvenliği Test Metodolojisinde uluslararası sertifikasyonlarda “özgün” seviye olan Offensive Security © yapısında sertifikalı mühendislerimiz ve yurtdışında (Finlandiya,İtalya,Almanya da) ekiplerimiz vardır.

byte byte byte byte


2013 Byte Cyber Security R&D